Vishay/Dale RLR05C1022FSBSL
RLR05C1022FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1022FSBSL
Brief Description
RES 10.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1022FSBSL.pdf
Availability of RLR05C1022FSBSL
QUANTITY
RLR05C1022FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1022FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C1022FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1022FSBSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C1022FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1022FSBSL Details Description
Related parts for RLR05C1022FSBSL
IDC CABLE - MSD40K/MC40M/MCF40K datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS .100 DBL R/A PCB datasheet.pdf
CAP PTFE 13PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
27 WAY VERT MALE CONN datasheet.pdf
LED MODULE 9LEDS WARM WHITE ON P datasheet.pdf
RES 50K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf