Vishay/Dale RLR05C10R0FPB14
RLR05C10R0FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C10R0FPB14
Brief Description
RES 10 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C10R0FPB14.pdf
Availability of RLR05C10R0FPB14
QUANTITY
RLR05C10R0FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C10R0FPB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C10R0FPB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C10R0FPB14
Related LinksRLR05C1, RLR05C10R0FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C10R0FPB14 Details Description
Related parts for RLR05C10R0FPB14
EVALUATION MODULE FOR DAC8581EVM datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 100mA Backlight, Lighting 16-TSSOP-EP datasheet.pdf
TAPE GLASS CLOTH 3/4"X 60YD WHT datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMB datasheet.pdf
ADAPTER UNIVERSAL DIP38/SSOP38 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 4.7MM datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 630V CH 1206 datasheet.pdf
LED Z5-M1 NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf