Vishay/Dale RLR05C10R5FSB14
RLR05C10R5FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C10R5FSB14
Brief Description
RES 10.5 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C10R5FSB14.pdf
Availability of RLR05C10R5FSB14
QUANTITY
RLR05C10R5FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C10R5FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C10R5FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C10R5FSB14
Related LinksRLR05C1, RLR05C10R5FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C10R5FSB14 Details Description
Related parts for RLR05C10R5FSB14
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 100' datasheet.pdf
IC INVERTER HEX SCHMITT 14-SOL datasheet.pdf
ADAPTER PROGRAM TOOLSTICK F310 datasheet.pdf
FUSE 315A 690V 1FU/115 AR UC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 50V 0.13A SOT-23 datasheet.pdf
RES 0.909 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 480MA 610 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
ADAPTOR BNC JACK-1.6/5.6 PLUG L- datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf