Vishay/Dale RLR05C1133FMRSL
RLR05C1133FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1133FMRSL
Brief Description
RES 113K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1133FMRSL.pdf
Availability of RLR05C1133FMRSL
QUANTITY
RLR05C1133FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1133FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C1133FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1133FMRSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C1133FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1133FMRSL Details Description
Related parts for RLR05C1133FMRSL
RES SMD 0.22 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 125VAC 32VDC datasheet.pdf
RES 15K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE HD RT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
SMA CLAMP BLKH JK,RG 174,316 datasheet.pdf
IC AMP PREC CS 200V SOT23-5 datasheet.pdf