Vishay/Dale RLR05C1202GRRSL
RLR05C1202GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1202GRRSL
Brief Description
RES 12K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1202GRRSL.pdf
Availability of RLR05C1202GRRSL
QUANTITY
RLR05C1202GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1202GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C1202GRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1202GRRSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C1202GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1202GRRSL Details Description
Related parts for RLR05C1202GRRSL
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC NVSRAM 4MBIT 70NS 34PCM datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 20POS datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE USB RS232 WIRE END 5M datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 48"L X 6"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
IC DGTL 2NDRY SIDE CTRLR 32LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
VER HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CARD GUIDE METAL VME 7.69" datasheet.pdf