Vishay/Dale RLR05C1213FSBSL
RLR05C1213FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1213FSBSL
Brief Description
RES 121K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1213FSBSL.pdf
Availability of RLR05C1213FSBSL
QUANTITY
RLR05C1213FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1213FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C1213FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1213FSBSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C1213FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1213FSBSL Details Description
Related parts for RLR05C1213FSBSL
RES SMD 324K OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5MM datasheet.pdf
IC DIGITAL PLL 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 4A DO214AB datasheet.pdf
CAP SILICON 0.6PF 50V 0402 datasheet.pdf
CABLE 18COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
BCF 3.81/09/180 SN BK BX datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 16V AXIAL datasheet.pdf