Vishay/Dale RLR05C12R7FSB14
RLR05C12R7FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C12R7FSB14
Brief Description
RES 12.7 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C12R7FSB14.pdf
Availability of RLR05C12R7FSB14
QUANTITY
RLR05C12R7FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C12R7FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C12R7FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C12R7FSB14
Related LinksRLR05C1, RLR05C12R7FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C12R7FSB14 Details Description
Related parts for RLR05C12R7FSB14
LED 4 DIGIT RED COMMON ANODE datasheet.pdf
JUMPER-H1506TR/A3049Y/X 4" datasheet.pdf
PANEL ALUMINUM 19" METALLIC GRAY datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 570MA 690 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 1A D2PAK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
RES 32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED ACRICH WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC DO-214A datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
2.4/5G DUAL BAND ANTENNA 100MM datasheet.pdf