Vishay/Dale RLR05C1301GSBSL
RLR05C1301GSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1301GSBSL
Brief Description
RES 1.3K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1301GSBSL.pdf
Availability of RLR05C1301GSBSL
QUANTITY
RLR05C1301GSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1301GSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C1301GSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1301GSBSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C1301GSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1301GSBSL Details Description
Related parts for RLR05C1301GSBSL
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 66.5KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 3.579545MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 2W DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 76MA 9.8 OHM TH datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 10A TO220F datasheet.pdf