Vishay/Dale RLR05C1303FPBSL
RLR05C1303FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1303FPBSL
Brief Description
RES 130K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1303FPBSL.pdf
Availability of RLR05C1303FPBSL
QUANTITY
RLR05C1303FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1303FPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C1303FPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1303FPBSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C1303FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1303FPBSL Details Description
Related parts for RLR05C1303FPBSL
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .050 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C QUAD 16-QFN datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH THUMB 0.1A 250V/50V datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
SCR 1600V 1420A B-PUK datasheet.pdf
RES 825 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf