Vishay/Dale RLR05C1330FSB14
RLR05C1330FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1330FSB14
Brief Description
RES 133 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1330FSB14.pdf
Availability of RLR05C1330FSB14
QUANTITY
RLR05C1330FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1330FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C1330FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1330FSB14
Related LinksRLR05C1, RLR05C1330FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1330FSB14 Details Description
Related parts for RLR05C1330FSB14
IC DAC 12BIT I2C V-OUT 10-DFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC MON BATT LI-ION HP 16-TSSOP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 9.53 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf