Vishay/Dale RLR05C1331FPBSL
RLR05C1331FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1331FPBSL
Brief Description
RES 1.33K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1331FPBSL.pdf
Availability of RLR05C1331FPBSL
QUANTITY
RLR05C1331FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1331FPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C1331FPBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1331FPBSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C1331FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1331FPBSL Details Description
Related parts for RLR05C1331FPBSL
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 8SO datasheet.pdf
IC OPAMP GP 83MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 1.5A TO-92 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC MCU ARM 1MB FLASH 121MAPBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf