Vishay/Dale RLR05C1332FSRSL
RLR05C1332FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1332FSRSL
Brief Description
RES 13.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1332FSRSL.pdf
Availability of RLR05C1332FSRSL
QUANTITY
RLR05C1332FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1332FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C1332FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1332FSRSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C1332FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1332FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C1332FSRSL
IC REG LDO 1.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG BCK 2.5V 6A SYNC 28HTSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 310MW SOD323F datasheet.pdf
IC QUAD DATA SELECT/MUX 16SO datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 7/16 4-20MA datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 8VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SCRJ-SC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC HALL SENSOR DGTL 3SOT23 datasheet.pdf
26500 14C 14#16 P PLUG AN LC datasheet.pdf
AB 3106A PLUG KIT 24 CAD OD datasheet.pdf