Vishay/Dale RLR05C13R7FRBSL
RLR05C13R7FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C13R7FRBSL
Brief Description
RES 13.7 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C13R7FRBSL.pdf
Availability of RLR05C13R7FRBSL
QUANTITY
RLR05C13R7FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C13R7FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C13R7FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C13R7FRBSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C13R7FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C13R7FRBSL Details Description
Related parts for RLR05C13R7FRBSL
HANDLE CONTEMPORARY CHROME PLATE datasheet.pdf
FIXED IND 115UH 670MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONN RING TONG 24AWG #6 PIDG datasheet.pdf
BOARD EVAL MC34063A BOOST REG datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC HOT SWAP CONTROL DUAL 16MSOP datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 43POS 0.100 SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS CABLE SKT datasheet.pdf