Vishay/Dale RLR05C13R7FSBSL
RLR05C13R7FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C13R7FSBSL
Brief Description
RES 13.7 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C13R7FSBSL.pdf
Availability of RLR05C13R7FSBSL
QUANTITY
RLR05C13R7FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C13R7FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C13R7FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C13R7FSBSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C13R7FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C13R7FSBSL Details Description
Related parts for RLR05C13R7FSBSL
RES SMD 1.2M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 150V 0605 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 6CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 0.909 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 100MA 20 OHM SMD datasheet.pdf
LED GRN/YLW DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf