Vishay/Dale RLR05C14R0FRBSL
RLR05C14R0FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C14R0FRBSL
Brief Description
RES 14 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C14R0FRBSL.pdf
Availability of RLR05C14R0FRBSL
QUANTITY
RLR05C14R0FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C14R0FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C14R0FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C14R0FRBSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C14R0FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C14R0FRBSL Details Description
Related parts for RLR05C14R0FRBSL
RES 18 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CBL CLAMP DUAL W/TAPE 2 5/16" datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 8VSSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLK 3POS 7.5MM 35DEG datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
BACC 6C 6#22D PIN RECP NI datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS PIN datasheet.pdf
TV 19C 19#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
INDUCTOR 10 UH datasheet.pdf