Vishay/Dale RLR05C2000GMRSL
RLR05C2000GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2000GMRSL
Brief Description
RES 200 OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2000GMRSL.pdf
Availability of RLR05C2000GMRSL
QUANTITY
RLR05C2000GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2000GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2000GMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2000GMRSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2000GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2000GMRSL Details Description
Related parts for RLR05C2000GMRSL
IC AUTO TIME SET 18-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 20MA SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 0.3 OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 4.7NS 100TQFP datasheet.pdf
RES 330 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
RES 7.06K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf