Vishay/Dale RLR05C2152FMRSL
RLR05C2152FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2152FMRSL
Brief Description
RES 21.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2152FMRSL.pdf
Availability of RLR05C2152FMRSL
QUANTITY
RLR05C2152FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2152FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2152FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2152FMRSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2152FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2152FMRSL Details Description
Related parts for RLR05C2152FMRSL
IC ENCORE MCU FLASH 24K 44PLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.25A TO92-3 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 120V 15A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO263AB datasheet.pdf
KIT EVAL FIBER OPTIC 32MBD datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf