Vishay/Dale RLR05C2200GSBSL
RLR05C2200GSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2200GSBSL
Brief Description
RES 220 OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2200GSBSL.pdf
Availability of RLR05C2200GSBSL
QUANTITY
RLR05C2200GSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2200GSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2200GSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2200GSBSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2200GSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2200GSBSL Details Description
Related parts for RLR05C2200GSBSL
CONN HEADER 2POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9911 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 20% 2312 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 2.03MM datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
MICRO 51C P 10" WHT JACKS datasheet.pdf
IC DISPLYPRT 2:1 DIFF SW 56WQFN datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.45A 4WLCSP datasheet.pdf