Vishay/Dale RLR05C2203GSRSL
RLR05C2203GSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2203GSRSL
Brief Description
RES 220K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2203GSRSL.pdf
Availability of RLR05C2203GSRSL
QUANTITY
RLR05C2203GSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2203GSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2203GSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2203GSRSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2203GSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2203GSRSL Details Description
Related parts for RLR05C2203GSRSL
JUMPER-H9992TR/A3047S/X 8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES 100 OHM 2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 27 OHM 20W 1% TO220 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
HDC HTC F C/W 3/4 TO 1/2 ADAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
DUAL NEST, MACHINED, 8 POSN datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf