Vishay/Dale RLR05C2213FSBSL
RLR05C2213FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2213FSBSL
Brief Description
RES 221K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2213FSBSL.pdf
Availability of RLR05C2213FSBSL
QUANTITY
RLR05C2213FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2213FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2213FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2213FSBSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2213FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2213FSBSL Details Description
Related parts for RLR05C2213FSBSL
RES 169K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-7 POS NON SHORT datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SURFACE MOUNT NEOFLON PFA 10 FT datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 447POS GOLD datasheet.pdf