Vishay/Dale RLR05C22R0GPRSL
RLR05C22R0GPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C22R0GPRSL
Brief Description
RES 22 OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C22R0GPRSL.pdf
Availability of RLR05C22R0GPRSL
QUANTITY
RLR05C22R0GPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C22R0GPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C22R0GPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C22R0GPRSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C22R0GPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C22R0GPRSL Details Description
Related parts for RLR05C22R0GPRSL
FIXED IND 8.2MH 50MA 26 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 3.09KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
HARDWARE REPLACEMENT PANELS datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 13MM 7.56" datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf