Vishay/Dale RLR05C2320FSBSL
RLR05C2320FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2320FSBSL
Brief Description
RES 232 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2320FSBSL.pdf
Availability of RLR05C2320FSBSL
QUANTITY
RLR05C2320FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2320FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2320FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)232
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2320FSBSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2320FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2320FSBSL Details Description
Related parts for RLR05C2320FSBSL
RES SMD 7.87KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN IDC STRAIN RELIEF 14POS DL datasheet.pdf
IC DRIVER HALF BRIDGE GATE 8SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT SOT23W datasheet.pdf
IC EMBEDDED PC MAIN CLK 64VQFN datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW SOD80 datasheet.pdf