Vishay/Dale RLR05C2321FSRSL
RLR05C2321FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2321FSRSL
Brief Description
RES 2.32K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2321FSRSL.pdf
Availability of RLR05C2321FSRSL
QUANTITY
RLR05C2321FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2321FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2321FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2321FSRSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2321FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2321FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C2321FSRSL
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 2W datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 35A WPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.3A 6WSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT datasheet.pdf
VHDM BP 6ROW SIG END 10 COL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 150K OHM 0404 datasheet.pdf