Vishay/Dale RLR05C2431FPRSL
RLR05C2431FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2431FPRSL
Brief Description
RES 2.43K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2431FPRSL.pdf
Availability of RLR05C2431FPRSL
QUANTITY
RLR05C2431FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2431FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2431FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2431FPRSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2431FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2431FPRSL Details Description
Related parts for RLR05C2431FPRSL
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RELAY OPTO MULTIFUNC 120MA 8-SMD datasheet.pdf
IC XDSL LINE DRIVER 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 68K OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 675V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64TQFP datasheet.pdf
ADAPTER F/F TNC 18GHZ datasheet.pdf