Vishay/Dale RLR05C24R9FRBSL
RLR05C24R9FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C24R9FRBSL
Brief Description
RES 24.9 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C24R9FRBSL.pdf
Availability of RLR05C24R9FRBSL
QUANTITY
RLR05C24R9FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C24R9FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C24R9FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C24R9FRBSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C24R9FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C24R9FRBSL Details Description
Related parts for RLR05C24R9FRBSL
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.1V 15MA SYNC 8DFN datasheet.pdf
CAP CER 16PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RSM-16 PLC C 1CO S INTERFACE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 0.100" SMT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BOX PIN HDR 110 POS W/KEY datasheet.pdf