Vishay/Dale RLR05C2670FRBSL
RLR05C2670FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2670FRBSL
Brief Description
RES 267 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2670FRBSL.pdf
Availability of RLR05C2670FRBSL
QUANTITY
RLR05C2670FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2670FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2670FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)267
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2670FRBSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2670FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2670FRBSL Details Description
Related parts for RLR05C2670FRBSL
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
IC COMPARATOR IDENTITY 8B 20SOIC datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 9/64" 6.1" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
RES 1.07 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
508 TB PLU PLU UP/SIDE datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf