Vishay/Dale RLR05C3002GSB14
RLR05C3002GSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3002GSB14
Brief Description
RES 30K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3002GSB14.pdf
Availability of RLR05C3002GSB14
QUANTITY
RLR05C3002GSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3002GSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C3002GSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3002GSB14
Related LinksRLR05C3, RLR05C3002GSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3002GSB14 Details Description
Related parts for RLR05C3002GSB14
CONN EH RCA T/H NICKEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 57.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 3W DO204AL datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
TV 5C 5#20 PIN RECP datasheet.pdf
26500 24C 24#20 S PLUG AN LC datasheet.pdf
1200UF 80V 22X30MM 105C 5000H datasheet.pdf