Vishay/Dale RLR05C3012FRRSL
RLR05C3012FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3012FRRSL
Brief Description
RES 30.1K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3012FRRSL.pdf
Availability of RLR05C3012FRRSL
QUANTITY
RLR05C3012FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3012FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C3012FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3012FRRSL
Related LinksRLR05C3, RLR05C3012FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3012FRRSL Details Description
Related parts for RLR05C3012FRRSL
CONN HOUSING 50POS .100 DUAL datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 15.62MM datasheet.pdf
RES 1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS 2PNP 30V 3A 5CPH datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
PTC RESTTBLE 1.25A 16V CHIP 1812 datasheet.pdf