Vishay/Dale RLR05C3012FSB14
RLR05C3012FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3012FSB14
Brief Description
RES 30.1K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3012FSB14.pdf
Availability of RLR05C3012FSB14
QUANTITY
RLR05C3012FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3012FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C3012FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3012FSB14
Related LinksRLR05C3, RLR05C3012FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3012FSB14 Details Description
Related parts for RLR05C3012FSB14
IDC CABLE - MKR50K/MC50G/MKR50K datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD LEFT NK datasheet.pdf
CONN ADAPTER 26P-26P F-M PNL MNT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 160W datasheet.pdf
RES 110K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS datasheet.pdf