Vishay/Dale RLR05C3240FRBSL
RLR05C3240FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3240FRBSL
Brief Description
RES 324 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3240FRBSL.pdf
Availability of RLR05C3240FRBSL
QUANTITY
RLR05C3240FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3240FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C3240FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3240FRBSL
Related LinksRLR05C3, RLR05C3240FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3240FRBSL Details Description
Related parts for RLR05C3240FRBSL
CONN JACK PHONE TWIN RA W/CVR BK datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 80MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC OSC TCXO 16.384MHZ 24-BGA datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
BOARD DEMO DAC1408D650 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 14.5K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
PAC-UNIV-HE20 CBL ASSY datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.049" (1.25mm) Gold Through Hole datasheet.pdf