Vishay/Dale RLR05C3240FSBSL
RLR05C3240FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3240FSBSL
Brief Description
RES 324 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3240FSBSL.pdf
Availability of RLR05C3240FSBSL
QUANTITY
RLR05C3240FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3240FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C3240FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3240FSBSL
Related LinksRLR05C3, RLR05C3240FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3240FSBSL Details Description
Related parts for RLR05C3240FSBSL
IC OPAMP VFB 150MHZ 16SO datasheet.pdf
CONN HR10A RECEPT 10POS MALE datasheet.pdf
LEAD ASSEM STR 16AWG SGL-END 9" datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf