Vishay/Dale RLR05C3300GMB14
RLR05C3300GMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3300GMB14
Brief Description
RES 330 OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3300GMB14.pdf
Availability of RLR05C3300GMB14
QUANTITY
RLR05C3300GMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3300GMB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C3300GMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3300GMB14
Related LinksRLR05C3, RLR05C3300GMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3300GMB14 Details Description
Related parts for RLR05C3300GMB14
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUD 1.8W 3DB GAIN 10-MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 1% 0.4W 0204 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
COMBO-D 21XA4 SKT RA datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.2A 6DFPN datasheet.pdf