Vishay/Dale RLR05C3303GPBSL
RLR05C3303GPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3303GPBSL
Brief Description
RES 330K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3303GPBSL.pdf
Availability of RLR05C3303GPBSL
QUANTITY
RLR05C3303GPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3303GPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C3303GPBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3303GPBSL
Related LinksRLR05C3, RLR05C3303GPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3303GPBSL Details Description
Related parts for RLR05C3303GPBSL
HOOK-UP STRND 28AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 255.15VC AXIAL datasheet.pdf
LEAD TEST BNC FEMALE BANA PLUG datasheet.pdf
IC PHEMT 2GHZ 4.5V 200MA 8-LPCC datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 2442MHZ 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A GOLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 110V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 3P PLASTIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 2W DO204AL datasheet.pdf