Vishay/Dale RLR05C33R2FSRSL
RLR05C33R2FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C33R2FSRSL
Brief Description
RES 33.2 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C33R2FSRSL.pdf
Availability of RLR05C33R2FSRSL
QUANTITY
RLR05C33R2FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C33R2FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C33R2FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C33R2FSRSL
Related LinksRLR05C3, RLR05C33R2FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C33R2FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C33R2FSRSL
RES MO 2W 24.3K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 780FBGA datasheet.pdf
SITE LICENSE MEDIAN FILTER XP2 datasheet.pdf
DIODE RF PIN 45V 1.5A 3QFN datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 1W LEADS datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 16V JB 0805 datasheet.pdf