Vishay/Dale RLR05C3401FSBSL
RLR05C3401FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3401FSBSL
Brief Description
RES 3.4K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3401FSBSL.pdf
Availability of RLR05C3401FSBSL
QUANTITY
RLR05C3401FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3401FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C3401FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3401FSBSL
Related LinksRLR05C3, RLR05C3401FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3401FSBSL Details Description
Related parts for RLR05C3401FSBSL
RES SMD 191 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
IC QUAD 2-IN MUX 3-ST INV 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 8POS datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA 8MSOP datasheet.pdf
JACK .015-.025" .703"L PRESS FIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
Connector Socket 94 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC FLASH 64GBIT datasheet.pdf
AIR CYLINDER datasheet.pdf
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf