Vishay/Dale RLR05C3482FPBSL
RLR05C3482FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3482FPBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 34.8K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3482FPBSL.pdf
Availability of RLR05C3482FPBSL
QUANTITY
RLR05C3482FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3482FPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C3482FPBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3482FPBSL
Related LinksRLR05C3, RLR05C3482FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3482FPBSL Details Description
Related parts for RLR05C3482FPBSL
HINGES INTEGRAL PKG OF 2 datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOEIAJ datasheet.pdf
SENSOR AIR FLOW AMP 1000 SCCM datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 12.07MM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
IC PD SW CURR LIMIT SOT26 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
12V SLA BATTERY CAPACITY ANALYZE datasheet.pdf
OSC VCTCXO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf