Vishay/Dale RLR05C3602GRB14
RLR05C3602GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3602GRB14
Brief Description
RES 36K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3602GRB14.pdf
Availability of RLR05C3602GRB14
QUANTITY
RLR05C3602GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3602GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C3602GRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)36k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3602GRB14
Related LinksRLR05C3, RLR05C3602GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3602GRB14 Details Description
Related parts for RLR05C3602GRB14
BOARD EVAL FOR ADT7468 datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC SMB datasheet.pdf
IC DAC 14BIT LP SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 44SOJ datasheet.pdf
IDC CABLE- AKC34B/AE34M/AKC34B datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 6.3V X7R 0603 datasheet.pdf
HORIZ,RETRO,4M,NPN,2MCABLE datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 770MA 120 MOHM TH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 3W datasheet.pdf