Vishay/Dale RLR05C4220FSRSL
RLR05C4220FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C4220FSRSL
Brief Description
RES 422 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C4220FSRSL.pdf
Availability of RLR05C4220FSRSL
QUANTITY
RLR05C4220FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C4220FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C4220FSRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C4220FSRSL
Related LinksRLR05C4, RLR05C4220FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C4220FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C4220FSRSL
CONN HEADR BRKWAY .100 16POS STR datasheet.pdf
KIT CONSUMABLES LIGHTCRIMP datasheet.pdf
JUMPER FOR SAKT 1/2 2POS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 16-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf