Vishay/Dale RLR05C4321FPRSL
RLR05C4321FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C4321FPRSL
Brief Description
RES 4.32K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C4321FPRSL.pdf
Availability of RLR05C4321FPRSL
QUANTITY
RLR05C4321FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C4321FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C4321FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C4321FPRSL
Related LinksRLR05C4, RLR05C4321FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C4321FPRSL Details Description
Related parts for RLR05C4321FPRSL
CONN HEADER VERT 3POS .100 TIN datasheet.pdf