Vishay/Dale RLR05C4422FSB14
RLR05C4422FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C4422FSB14
Brief Description
RES 44.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C4422FSB14.pdf
Availability of RLR05C4422FSB14
QUANTITY
RLR05C4422FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C4422FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C4422FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C4422FSB14
Related LinksRLR05C4, RLR05C4422FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C4422FSB14 Details Description
Related parts for RLR05C4422FSB14
IC TXRX RS485 LOW POWER 8-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A TO220-5 datasheet.pdf
VINYL 3LAYER BLUE .125 36X50' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 75PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.085" NYLON 9MM datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.9UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 150A DO205AA datasheet.pdf