Vishay/Dale RLR05C4702GRB14
RLR05C4702GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C4702GRB14
Brief Description
RES 47K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C4702GRB14.pdf
Availability of RLR05C4702GRB14
QUANTITY
RLR05C4702GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C4702GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C4702GRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C4702GRB14
Related LinksRLR05C4, RLR05C4702GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C4702GRB14 Details Description
Related parts for RLR05C4702GRB14
CONN TERM BLOCK 45DEG 14POS 5MM datasheet.pdf
CONN RECEPT BOX MNT 5POS W/SOCK datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 7A 8-TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 470 OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 114 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES 0.121 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MINIFIT SR HDR ASSY 125 CLIP datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERMINAL PANEL ASSY. datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf