Vishay/Dale RLR05C4R99FRBSL
RLR05C4R99FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C4R99FRBSL
Brief Description
RES 4.99 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C4R99FRBSL.pdf
Availability of RLR05C4R99FRBSL
QUANTITY
RLR05C4R99FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C4R99FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C4R99FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C4R99FRBSL
Related LinksRLR05C4, RLR05C4R99FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C4R99FRBSL Details Description
Related parts for RLR05C4R99FRBSL
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC BUS EXCH SWITCH CMOS 24-QSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT PROT 14SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
MICRO 100C S 30" YEL FLOAT datasheet.pdf