Vishay/Dale RLR05C6192FPRSL
RLR05C6192FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C6192FPRSL
Brief Description
RES 61.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C6192FPRSL.pdf
Availability of RLR05C6192FPRSL
QUANTITY
RLR05C6192FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C6192FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C6192FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C6192FPRSL
Related LinksRLR05C6, RLR05C6192FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C6192FPRSL Details Description
Related parts for RLR05C6192FPRSL
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC MOSF DRVR HALF BRDG HS 8-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8K FLASH 256B 28SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC SMC datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf