Vishay/Dale RLR05C6200GRB14
RLR05C6200GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C6200GRB14
Brief Description
RES 620 OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C6200GRB14.pdf
Availability of RLR05C6200GRB14
QUANTITY
RLR05C6200GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C6200GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C6200GRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)620
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C6200GRB14
Related LinksRLR05C6, RLR05C6200GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C6200GRB14 Details Description
Related parts for RLR05C6200GRB14
Crystal 3.6864MHz 30ppm Series 200 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CABINET ALUM UNPAINTED 3"L X 5"W datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 13"L X 6.5"W datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO252 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.30V SOT143-4 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 18.5"L X 14.5"W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 1.7A DFN1010D-3 datasheet.pdf