Vishay/Dale RLR05C6342FRBSL
RLR05C6342FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C6342FRBSL
Brief Description
RES 63.4K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C6342FRBSL.pdf
Availability of RLR05C6342FRBSL
QUANTITY
RLR05C6342FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C6342FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C6342FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C6342FRBSL
Related LinksRLR05C6, RLR05C6342FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C6342FRBSL Details Description
Related parts for RLR05C6342FRBSL
CONN RECEPT 4POS .062 PANEL MNT datasheet.pdf
HEATSINK CPU W/ADHESIVE 1.81"SQ datasheet.pdf
JUMPER-H2730TR/C2040N/H2730TR 2" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 200A 12V datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 SQ WW datasheet.pdf
MPS W/PROFIBUS CONTROL UNIT datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 10V U2J 0402 datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 6 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf