Vishay/Dale RLR05C6652FSB14
RLR05C6652FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C6652FSB14
Brief Description
RES 66.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C6652FSB14.pdf
Availability of RLR05C6652FSB14
QUANTITY
RLR05C6652FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C6652FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C6652FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)66.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C6652FSB14
Related LinksRLR05C6, RLR05C6652FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C6652FSB14 Details Description
Related parts for RLR05C6652FSB14
IC LIU E1/T1/J1 QUAD 5V 144-BGA datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 9A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMC datasheet.pdf
PORT 2XPS/2 W/10' RJ45F/F 120V N datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 110POS SMD datasheet.pdf
WE-FB FLYBACK TRANSFORMER datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD80 datasheet.pdf