Vishay/Dale RLR05C6812FRB14
RLR05C6812FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C6812FRB14
Brief Description
RES 68.1K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C6812FRB14.pdf
Availability of RLR05C6812FRB14
QUANTITY
RLR05C6812FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C6812FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C6812FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C6812FRB14
Related LinksRLR05C6, RLR05C6812FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C6812FRB14 Details Description
Related parts for RLR05C6812FRB14
CARDEDGE 44POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 6POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN SOCKET STR 5POS METAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP CER 6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS CABLE PIN datasheet.pdf