Vishay/Dale RLR05C7321FRBSL
RLR05C7321FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C7321FRBSL
Brief Description
RES 7.32K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C7321FRBSL.pdf
Availability of RLR05C7321FRBSL
QUANTITY
RLR05C7321FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C7321FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C7321FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C7321FRBSL
Related LinksRLR05C7, RLR05C7321FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C7321FRBSL Details Description
Related parts for RLR05C7321FRBSL
CONN JACK STD INSUL HORIZ BROWN datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP9T datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf