Vishay/Dale RLR05C7322FPRSL
RLR05C7322FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C7322FPRSL
Brief Description
RES 73.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C7322FPRSL.pdf
Availability of RLR05C7322FPRSL
QUANTITY
RLR05C7322FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C7322FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C7322FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C7322FPRSL
Related LinksRLR05C7, RLR05C7322FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C7322FPRSL Details Description
Related parts for RLR05C7322FPRSL
DIODE ZENER 12V 400MW SOD323 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3V 0.6A SYNC USP-6 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 3.3K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
RES 1 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf