Vishay/Dale RLR05C7681FSB14
RLR05C7681FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C7681FSB14
Brief Description
RES 7.68K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C7681FSB14.pdf
Availability of RLR05C7681FSB14
QUANTITY
RLR05C7681FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C7681FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C7681FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C7681FSB14
Related LinksRLR05C7, RLR05C7681FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C7681FSB14 Details Description
Related parts for RLR05C7681FSB14
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20-TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 17NS 68PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 125VC SMB datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-A-711-E2 datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3/16-48" BLUE datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG FLEX 32POS SKTS datasheet.pdf